KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 8906126
nr 890 6126
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Blyertsteckningar , 2 st. Björn Jonson (1903-1991), exteriörer, signerade och daterade, 58x44 + 30x38
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 april 2014
kl 20:11:01
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
700 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.500 kr
Björn Jonson
Läs mer om Björn Jonson